Nadpis Nota: návrat na
                úvodní stránku

Historie

Taneční skupina NoTa (Nový tanec) vznikla při tanečním oboru ZUŠ B. Smetany v Plzni roku 1996. Původní skupinu tvořily žákyně II. stupně tanečního oboru a studia pro dospělé. Postupně se přidávali další členové, a tak všichni, vytrženi z víru každodenních povinností ve škole, v práci, či u kolébky, společně kráčí, skáčí a tančí v sále ZUŠ.

Záměr

Záměrem skupiny je snaha vnímat vnitřní sílu a radost z pohybu, z každého posunu těla, jeho jedinečnost, proměnlivost, otevřenost k sobě i vůči ostatním, a to v prostorách jeviště i mimo ně – galerie, kavárna Jabloň, Jižní nádraží Plzeň, klášter Plasy, muzeum, Stará synagoga, nebo jen schodiště či louka. NoTa se pravidelně účastní krajských i celostátních přehlídek scénického tance pro dospělé, organizované agenturou NIPOS-ARTAMA Praha, přehlídek pohybového divadla OTEVŘENO v Kolíně a organizuje samostatné taneční pořady. NoTa se inspiruje a zabývá především současnými tanečními směry a trendy. Naše těla i duše ochutnávají např. základy klasické taneční techniky, jazzovou techniku, releas techniku, taneční pohybovou a kontaktní improvizaci a dle možností a schopností užívá také systému BodyCentering a Feldenkraisovy metody.

Spolupráce s umělci

Skupina spolupracuje s hudebníky; např. hobojista Aleš Rypan, flétnistka Eva Beránková, kytarista Tomáš Hanzlíček, klavírista Jan Braun, bicí Franko I. P. Dudinka a také s básníkem Romanem Knížetem při jeho literárních večerech. Natočili jsme videoklip pro kapelu Asmodeus z Klatov k písni Dopis v Láhvi (kamera J. Dvorský, scénář, režie V. Smolík).

Současný repertoár

100+1 žena  (choreografie: Lea Švejdová, Marta Trpišovská; hudba: Tomáš Procházka; tančí: Lucie Gurbanová, Kateřina Jindrová, Lenka Jíšová, Pavla Nováková, Klára Soukupová; kostýmy: tvůrčí kolektiv)

Šepoty (hudba koláž Jiří Jakl, choreografie: Bohumíra Eliášová; představení vzniklo v rámci taneční rezidence v rámci projektu Plzeň 2015)

Inspirace v haiku (hudba Jana Vöröšová, choreografie: L. Jíšová, K. Lisková, P. Nováková)

Le Visiteur "Návštěvník" (hudba autorská Jan Braun, choreografie: Lenka Jíšová)

Leila v zemi kolotočů (hudba Anthour Brahem, choreografie Lenka Jíšová)

Syndrom neklidných nohou, neklidné hlavy (hudba Eternal Seekers a Lenka Dusilovů, choreografie kolektivní)

Le chtivá těla (hudba Touch and go, choreografie Lenka Jíšová)

Bakáje (hudební mix, choreografie Lenka Jíšová a Kateřina Lisková)

sMíření (hudba Jordi Savall, choreografie Lenka Jíšová)

Mezi pískem a pěnou (hudba J. S. Bach, choroegrafie Lenka Jíšová)

Improvizace v tradičním i netradičním prostoru


Co plánujeme

Taneční a pohybové improvizace v různých prostorách.


Grafický estetický doplněk
Pro posun nahoru
Pro posun dolů